ZD180, Eco-design, Low-noise, Double-filter wet&dry vavuum cleaner
Eco-design Low-noise Double-filter
"Suitable for wet and dry dust collection.
Long-life motor
Optional electrical tool socket (can be connected to polisher and other power tools)
Anti - static function prevents static during operation
multi-stage cyclone technology can effectively avoid clogging
Strong and durable, large amount of ash absorption, high efficiency
Description
Approval: CE/CB/GS/ROHS/SSA
Features: Eco-design Low-noise Double-filter
● "Suitable for wet and dry dust collection.
● Long-life motor
● Optional electrical tool socket (can be connected to polisher and other power tools)
● Anti - static function prevents static during operation
● multi-stage cyclone technology can effectively avoid clogging
● ●Strong and durable, large amount of ash absorption, high efficiency
Applicable Scope
● Car wash, 4S shop, car beauty center, cleaning property
● Office building, restaurant, hotel, office
● Shopping mall, coffee shop, teahouse, chess and card room, barber shop, gym.
● Government institutions, schools, hospitals, shopping malls, factories, stations.
● Only applicable to the collection of non-hazardous dust.The most common dust explosion is
● pulverized coal, flour, wood powder, sugar powder, corn powder, potato powder, dry milk
● powder, aluminum powder, zinc powder, magnesium powder, sulfur powder and so on."
Specifications
| Function: | wet and dry dual-function |
| Tank material: | metal |
| Capacity: | 10L |
| Power: | 800/1000W |
| Voltage: | 100~240V |
| Tank diameter: | ∮265mm |
| Mode of cooling: | Circulating air cooling |
| Air flow rate: | 30L/S |
| Vacuity: | ≥14Kpa/≥16Kpa |
| Noise: | ≤75db(A) |
| Hose diameter: | ∮38mm |
| Packing size: | 315*315*385mm |
| G. W/N. W: | 6. 6/5. 6kgs |
| Loading Q'ty(15L) | |
| 40HQ: 1800pcs | |
| 40GP: 1590pcs | |
| 20FT: 770pcs | |

EN
ES
PT
SV
DE
TR
FR
AR
JA
RU
VI
BG
HR
CS
DA
NL
FI
IT
PL
TL
IW
ID
SL
UK
TH
FA
MS












