ZD20 strong suction wet/dry professional vacuum cleaner 30L 20L
| Place of Origin: | Jinyun , Zhejiang of China |
| Brand Name: | DOLY |
| Model Number: | ZD10- 20L 30L |
| Certification: | CE |
| Minimum Order Quantity: | 1X20' |
| Price: | USD 41-48 /PCS |
| Packaging Details: | Qty; pcs/20' pcs/40' pcs/40hc |
| Delivery Time: | 30-40DAYS |
| Payment Terms: | TT, LC, DP |
| Supply Ability: | 360, 000 monthly |
Description
● Powerful 1000W wet & dry vacuum cleaner with a 30-liter drum. A large drum makes it ideal for cleaning larger areas. Also on wheels for easy movement
● Stainless Steel Single Phase
● Wet and dry vacuum cleaner with high suction power for professional use.
● Idea for car cleaning workplace
● Heavy duty work in buildings, airports, shopping malls
● Four wheels are easy to transport. High-quality stainless steel container and stainless steel tubes.
Accessory
● Brush
● Flat suction nozzle
● Eibulous floor brush
● Long ink pipe
● Filter bag
● Tube
Features
● Socklet outlay to connect other tools working in the same time
● Edge Cleaning, Ergonomic Handle, Carpet Cleaning
● Suction of dust and water with washable and reusable filters.
Transport & Payment
We provide courier, sea freight, air freight muti-transportation logistic ways. Incoterm covers DDP, Fob till Exworks terms. It still depends on client’s need.
Payment: TT, LC
Packaging and Container Loading Information
| Package | 1pc / 1 carton box | ||
| Carton Size | 42. 5*42. 5*61 cm 42. 5*42. 5*73 cm | ||
| Container 20L | 20FT : 260 pcs | 40GP: 550 pcs | 40HQ: 615 pcs |
| Container 30L | 20FT : 210 pcs | 40GP: 455 pcs | 40HQ: 535 pcs |
| Weight | N. W. : 9. 7 kgs | G. W. : 11. 6 kgs | |
Specifications
| Voltage: | 220V~240V |
| Power: | 1000-1200W |
| Capacity: | 20L 30L |
| Vacuum pressure: | ≥18Kpa |
| air circulation: | 30L/S |
| Hose length: | 1. 5m |
| Cable length: | 4. 5m |
| Noise: | 74-76dBA |
FAQ
Q: What certificates do you have for your company?
A: We have ISO9001, BSCI, and Smeta system certificate
Q: What certificates do you have for your products?
A: Our products have CE, FCC, EMC, ROHS certificates.
Q: What’s your Minimum Order Quantity?
A: Normally 1*20’GP, for small quantity we can check case by case.
Q: Do you accept sample order?
A: Yes, sample is available and usually can be sent out in 7-10days
Q: What’s your head-time and payment term?
A: Normally our lead-time is 30-45 days, however it depends on order quantity and request.
Q: How about the shipping?
A: We provide courier, sea freight, air freight muti-transportation logistic ways. Incoterm covers DDP, Fob till Exworks terms. It still depends on client’s need.
Q: Can we customize the color?
A: Yes, you can decide the color in most MOQ cases. Case by case check is always priority.
Q: Can we adjust the accessories, cable length and other specifications?
A: Yes, you can adjust accessories as per your need, it’s flexible by your decision.

EN
ES
PT
SV
DE
TR
FR
AR
JA
RU
VI
BG
HR
CS
DA
NL
FI
IT
PL
TL
IW
ID
SL
UK
TH
FA
MS







