ZD2209 wet & dry vacuum cleaner
| Place of Origin: | Jinyun , Zhejiang of China |
| Brand Name: | DOLY |
| Model Number: | ZD2209-20L |
| Certification: | GS/CE ROHS |
| Minimum Order Quantity: | 1X20' |
| Price: | USD 22/PCS |
| Packaging Details: | Qty; pcs/20' pcs/40' pcs/40hc |
| Delivery Time: | 30-40DAYS |
| Payment Terms: | TT, LC, DP |
| Supply Ability: | 360, 000 monthly |
Description
Corded Wet and Dry Vacuum Cleaner Multi Purpose 20L Wet Dry Vac with Blower Garage Workshop
Electric HEPA Floor Sofa Blower Bagless
Carton size: 34.0*34.0*44.0 cm
Features
● 1200W bucket vacuum cleaner, which can absorb dust, can absorb the water on the ground, and can quickly dry the ground.
● HEPA high-efficiency filtration technology, washable and efficient HEPA, recycling without consumables
● Universal wheel, 360° no dead angle rotation, free movement and convenient labor.
● Combination flat suction saves space & easy use with high efficiency
Transport & Payment
We provide courier, sea freight, air freight muti-transportation logistic ways. Incoterm covers DDP, Fob till Exworks terms. It still depends on client’s need.
Payment:TT, LC
Container Loading Information
| 20FT : 540 pcs | 40GP: 1125 pcs | 40HQ: 1290 pcs |
| N. W. : 4. 7 kgs | G. W. : 5. 5 kgs | |
Specifications
| Voltage: | 220V~240V |
| Power: | 1200W |
| Capacity: | 20L |
| Vacuum pressure: | ≥18Kpa |
| air circulation: | 1. 8m3/min |
| Hose length: | 1. 6m |
| Cable length: | 4. 5m |
| Noise: | 80dBA |
| With blowing function | |
FAQ
Q: Are you a factory or trading company?
A: We own a vacuum cleaner factory for OEM 15 years, and set up industrial trading company in y2023.
Q: What certificates do you have for your company?
A: We have ISO9001, BSCI, and Smeta system certificate
Q: What certificates do you have for your products?
A: Our products have CE, FCC, EMC, ROHS certificates.
Q: What’s your Minimum Order Quantity?
A: Normally 1*20’GP, for small quantity we can check case by case.
Q: Do you accept sample order?
A: Yes, sample is available and usually can be sent out in 7-10days
Q: What’s your Lead-time and payment term?
A: Normally our lead-time is 30-45 days, however it depends on order quantity and request.
Payment term : 30% deposit, 70% balance payment
Q: How about the shipping?
A: We provide courier, sea freight, air freight muti-transportation logistic ways. Incoterm covers DDP, Fob till Exworks terms. It still depends on client’s need.
Q: What’s your main market globally?
A: Our market covers Europe, Asia, North and South America, Africa, etc. We have long cooperation with some big account like LIDLE, ALDI, Home depot, etc.
Q: Can we customize the color?
A: Yes, you can decide the color in most MOQ cases. Case by case check is always priority.
Q: Can we adjust the accessories, cable length and other specifications?
A: Yes, you can adjust accessories as per your need, it’s flexible by your decision.
Q: Can we change power , air flow and some specification?
A: Yes, we have strong engineer team to make adjustment as per customer’s proposal.

EN
ES
PT
SV
DE
TR
FR
AR
JA
RU
VI
BG
HR
CS
DA
NL
FI
IT
PL
TL
IW
ID
SL
UK
TH
FA
MS








