Description
Approval:CE/CB/GS/ROHS/SSA
Features
● "Strong plastic visible tank
● Wet and dry vacuum cleaner
● Double-motors/triple motors
● Voltage:100V~240V
● Power:2000W/3000W
● Capacity:90L
● Vacuum pressure:≥19Kpa
● Air circulation: 42L/S
● Hose length:2m
● Cable length:4.5m
● Noise:76-78dBA
Specifications
| Function: | wet and dry dual-function |
| Tank material: | visible plastic |
| Capacity: | 90L |
| Power: | 2000/3000W |
| Voltage: | 100~240V |
| Tank diameter: | ∮420mm |
| Mode of cooling: | Circulating air cooling |
| Air flow rate: | 108L/S |
| Vacuity: | ≥20Kpa |
| Noise: | 76~78db(A) |
| Hose diameter: | ∮48mm |
| Operation area: | 10M(diameter) |
| Packing size: | 590*575*980mm(70L) |
| G. W/N. W: | 28. 8/25. 3kgs(3B) |
| Loading Q'ty(70L) | |
| 40HQ: 208pcs | |
| 40GP: 192pcs | |
| 20FT: 88pcs | |
FAQ
INQUIRY
Related Product
-
ZD148, best price, high quality, wet&dry vacuum cleaner with blow function
-
ZD90-factory price, best quality, wet&dry vacuum cleaner, 15L, 20L, 30L
-
ZD10-eco-design, low-noise, double-filter, wet&dry vacuum cleaner, 20L, 30L
-
ZD98-High quality, factory price, two/three motors, wet&dry tank vacuum cleaner

EN
ES
PT
SV
DE
TR
FR
AR
JA
RU
VI
BG
HR
CS
DA
NL
FI
IT
PL
TL
IW
ID
SL
UK
TH
FA
MS

